Hidraulinių keltuvų tipai

   12/22/2019 11:42:06     Keltuvai    0 Comments
Hidraulinių keltuvų tipai

Kuo skiriasi hidraulinis dviejų kolonų automatinis, pusiau automatinis ir mechaninis keltuvai? Kurį dviejų kolonų keltuvą turėtumėte pasirinkti? O kada verta papildomai mokėti už dviejų kolonų keltuvą? Pagalvokime apie tai!

Rinkoje yra trijų tipų dviejų kolonų hidrauliniai keltuvai:

- Mechaniniai
- Pusiau automatiniai
- Automatiniai

Saugos užraktų blokavimo sistema visų tipų keltuvuose veikia automatiškai (keliant atramas įviršų). Pasiekus reikiamą aukštį - būtina paleisti žemyn kol jos atsirems į saugos mechanizmo blokatorius, abiejose kolonose.

Kuo jie skiriasi? Skirtumas yra tai, kaip valdomi keltuvo saugos užrakta, norint keltuvo atramas nuleisti žemyn. Kaip tai atrodo kiekviename iš aukščiau paminėtų tipų?

Mechaninis dviejų kolonų keltuvas:

Šiuose įrenginiuose saugos užraktus, prieš norint nuleisti keltuvo atramas žemyn, būtina atpalaiduoti rankiniu būdu. Norėdami nuleisti automobilį, mechaniniu keltuvu, turite pakelti atramas keletą centimetrų aukštyn ir po to rankiniu būdu atpalaiduoti saugos užraktų mechaninį blokatorių (patraukiant troselį kolonoje). Atminkite, kad saugos užraktai paprastai atpalaiduojami atskirai kiekvienoje iš kolonų. Taigi - mūsų laukia pasivaikščiojimas aplink keltuvą. Valdymo sistema paprasta ir patikima!

Pusiau automatinio hidraulinio dviejų kolonų keltuvo saugos užraktai atblokuojami spec. rankenėle numatyta prie valdymo pulto vienoje iš kolonų. Norėdami nuleisti keltuvo atramas žemyn, kaip ir mechaniniame keltuve, būtina sukelti jas keletą centimetrų aukštyn. Po to patraukti ir laikyti spec. rankenėlę žemyn iki nuleisite keltuvo atramas iki reikiamo aukščio. Šiuo atveju niekur vaikščioti nebūtina, keltuvas valdomas prie vienos kolonos! Paprasta, patikima ir patogu!

Automatinis dviejų kolonų keltuvas:

Šiuose įrenginiuose saugos užraktai valdomi automatiškai. Juos valdo elektromagnetinė sistema, valdoma iš valdymo pulto. Valdymo pultas yra sumontuotas ant vienos iš kolonų. Pakėlimas, nuleidimas ir saugos blokatorių valdymas yra pilnai automatinis (mygtukų pagalba valdymo pulte). Pakėlę atramas iki reikimo aukščio, tiesiog paspauskite valdymo pulto mygtuką LOCK - keltuvas atramas nuleis iki kol pasieks saugos sistemos blokatorius. Nuleidimas, paspaudus atitinkamą mygtuką, bus vykdomas automatiškai. T.y - keltuvas pakels atramas, atpalaiduos blokatorius automatiškai ir leis jas žemyn, kol operatorius nutrauks procedūrą pasiekęs reikimą aukštį, bei atleis mygtuką. Saugos užraktų valdymas patogus!

Mechaninis, pusiau automatinis ar automatinis dviejų kolonų hidraulinis keltuvas yra geresnis?
„AUTOMATAI“ yra daug lengviau valdomi. Negalima paslėpti - kadangi saugos užraktai suveikia patys, jums nereikia jokių papildomų pastangų. Negaištate laiko vaikščiodami prie abiejų keltuvo kolonų patys atpalaiduoti saugos blokavimo mechanizmų. Keltuvas tai padarys už jus.

Ar tada mechaninis keltuvas turi prasmę? Šiaip ar tai atminkite, kad „Mechaniniai“ keltuvai yra aiškiai pigesni nei automatiniai. Neretai daugiau kaip 300-400 Eur.

Jeigu 300 - 400 Eur kainų skirtumas yra gana didelis, rekomenduojame rinktis “pusiau automatinį keltuvą”. Kurio valdymas bus toks pat patogus kaip ir “automatinio”, tačiau saugos užraktų valdymo mechanizmo darbas bus patikimas kaip “mechaninio” keltuvo. Visų trijų tipų keltuvai turi praktiškai tuos pačius parametrus - vienintelis skirtumas yra saugos blokavimo mechanizmo valdmo būdas.

Dalintis Šituo Įrašu :

Komentarai

Log in or register to post comments